Domovská stránka

Karol Voltemár na sólovej expedícii na bicykli okolo sveta. Naplánovaná trasa meria viac ako 80000 kilometrov, prechádza cez viac ako 60 krajín a na ceste budem 3 a pol roka. Za vlastné si to odšliapem cez hory aj púšte, cez nehostinnú krajinu ale aj civilizáciu. Začínam doma na Slovensku. Cesta povedie cez všetky kontinenty okrem Antarktídy. Môže to znieť nerealisticky, až odvážne, ale cieľom projektu je hlavne ukázať, že akáľvek idea je limitovaná predovšetkými nami samými a o tom aká silná je ľudská vôľa. Nie dôležité ako to dopadne, ale čo som do toho dal a ako som bojoval. To prináša ovocie v poznaní nepoznaného, zážitkoch a skúsenostiach. Na ceste sa dá veľa naučiť a spoznať skvelých ľudí. Chceš vidieť, čo som prešiel na bicykli? Pozri si trasu cesty okolo sveta.

“Každá myšlienka, príbeh, začína v našej mysli a ak sme dostatočne odhodlaní činmi, sa zhmotní do reality.”

V prvom rade tento projekt nie je o bicykli, ale o cestovaní a bicykel je len skvelý dopravný prostriedok. Je to o tom, čo ľudia dokážu na ceste za svojimi snami, ak tomu venujú dostatočné množstvo energie. Je to o objavovaní neznáma a príjmaní toho, čo život na ceste prinesie. Cestou navštívim známe miesta, mestá, ale aj cez opustené, málo navštevované, históriou dýchajúce miesta, ale aj obyčajné miesta, kde žijú bežní ľudia. Cestou to nebude len krásne, ale aj znečistené a celkom realistické. Trasu si zaznamenávam prostredníctvom GPS a väčšinu dní si je možné pozrieť v sekcii Sieň slávy. Okrem dobrodružstva je tento projekt aj výzva.

“Naša realita a možnosti sú ohraničené tým čo poznáme, vieme, kde sme boli a čo sme prežili. Preto je cestovať dobré. Limity nášho tela sú dané tým, ako sme trénovali a silou našej mysle. Tie obmedujú našu realitu. Niekde tam sú naše fyzické alebo vekové limity, cez ktoré nemôžeme ísť, ale musíme sa aspoň pokúsiť. Preto cestrovať s bicyklom je dobré.“