Kategórie
Blog

12 najlepších horských sediel na bicykli

Vyše tri roky som na cestách na bicykli a v stúpaniach som najazdil vyše 400 tisíc metrov výškových. To je okrem mnohých skvelých zjazdov aj veľa driny na bicykli s batožinou.

Kategórie
Ako začať s cestovaním na bicykli

Ako začať s cykloturistikou

Veľa ľudí by chcelo vidieť svet a možností ako to spraviť je neskutočne veľa. Je na každom aký spôsob dopravy a spoznávania sveta zvolí, ale jedno je isté, že cestovanie nám otvorí nové obzory a obohatí naše poznanie.

Kategórie
Organizované podujatia

Návrat a jazda Slovenskom

V septembri 2016 sa zo svojej cesty vraciam späť na Slovensko a posledné etapy pôjdem cez Slovensko naspäť do Bratislavy po vyše 3 ročnej ceste na bicykli okolo sveta. 

Kategórie
Blog

Čo ma cestovanie naučilo za vyše 5 rokov na cestách

Je toho veľa, ale čosi málo skúsim. Naučil som sa určite viac ako som čakal. Hlavne som sa veľa naučil o sebe a svete cez ľudí, ktorých som stretol a skutočné zážitky, ktoré som prežil. Lepšie ako desaťkrát čítať je raz zažiť a to platí.

Kategórie
Recenzie

Ako sa obliecť na bicykel do chladného počasia

Na cestách na bicykli, výletoch po okolí alebo pri tréningu je dobré mať kvalitné oblečenie, ktoré nám tieto činnosti uľahčuje robiť za akéhokoľvek počasia alebo v rôznych obdobiach. Na ceste okolo sveta potrebujem mať takmer všetko, aj keď nie vždy to potrebujem. Mením nadmorskú výšky, ročné obdobia a pologule. Trasu som vyberal čo najviac v teplom počasí, no občas sa stane, že ma chytí obdobie dažďa alebo zrazu tlačím bicykel v snehu.

Kategórie
Blog

50 000 km na cestách po svete na bicykli

Čas beží a pomaličky som sa na mojej ceste okolo sveta prešiel na bicykli až do Severnej Ameriky. Samozrejme nebicykloval som cez more. Cestujem nielen na bicykli, ale aj inými dopravnými prostriedkami.

Kategórie
Blog

Keď pevná vôľa a voda rozhodujú

Skoro ráno ma budia zvuky z ulice. Ľudia fungujú už od skorého rána. Ešte sa snažím zaspať na nie veľmi čistej obliečke. Asi je čistejšia ako ja. Zrazu vypadne elektrika a s ňou aj ventilátor. Pot steká takmer po celom tele a v izbe sa teplota vyšplhá na 35 stupňov.

Kategórie
Blog

Rok na ceste okolo sveta na bicykli

O pár dní bude prvé výročie zaujímavého, a na Slovensku jedinečného projektu World Bike Travel, alebo cesta okolo sveta na bicykli. Je to pre mňa veľký míľnik na náročnej ceste, ktorá mi dala veľa. Nielen v ponímaní poznávania sveta a naberania skúseností, ale aj poznanie ľudí a spoločnosti.

Kategórie
Recenzie

Stan Husky Extreme Sawaj

Za rok na ceste som spával rôzne. Často uprostred ničoho v prírode alebo len tak pri ceste v stane. Stan je skvelým spoločníkom do zlého počasia, nebezpečného prostredia  hlavne na cesty, či do hôr. Väčšinou nie je časovo efektívne rozkladať stan a tak hľadám, ak sa dá úkryt pod rôznymi prístreškami, kde sa dá vyspať len v spacáku na karimatke. Je to praktické, lebo stan ráno treba sušiť.

Kategórie
Recenzie

Cyklistické oblečenie na ceste okolo sveta

Množstvo doplnkov ako cyklistické oblečenie je na ceste okolo sveta na bicykli potrebných hlavne, kvôli rôznorodosti počasia a jeho výkyvom. Samozrejme oblečenie je hlavne o komforte. Čím je cesta dlhšia, tým treba kvalitnejšie cyklo oblečenie, aby aj niečo vydržalo. Cyklistické nohavice a cyklistický dres sú samozrejmosťou a dôležitou súčasťou cyklo oblečenia. Dres by mal byť vzdušný nech nie je veľmi prepotený počas jazdy. Cyklo nohavice majú vložku a preto je jazda dlhšie pohodlnejšia. Projekt zopár kúskami oblečenia a zľavami podporila firma Davorin zameriavajúca sa na predaj športového oblečenia, za čo jej chcem poďakovať.