Pridaj sa

Cykloturistika alebo cestovanie netradičným spôsobom. Pridaj sa a zaži dobrodružstvo! Pridať sa dá aj na jednotlivé úseky cesty. Ľudia, ktorí sa pridajú budú tiež uvedení v sekcii poradie.

Chceš zažiť akciu, turistiku alebo len tak oddych od západnej kultúry a životného štýlu. Chceš vypadnúťzo stereotypného a nudného života? Potrebuješ začať žiť aktívne a niečo vidieť inde ako vo svojom okolí a na tradičnej dovolenke? Sedenie na stoličke v práci, či pred PC alebo TV doma ťa nebaví? Potrebuješ itinerár alebo niekoho, kto ťa prevedie krajinami, na ktoré si netrúfaš? Potrebuješ plán, nielen cestovný, ale aj tréningový? „Rozbiť sa“, potrénovať myseľ alebo telo, či dosiahnuť nejaké ciele spojené s cestovaním. Čo môže byť lepšie pre našu dušu, telo a zdravie. Ak túžiš po zmene, neváhaj a urob ju! Jediné rozhodnutie zmení celý tvoj život.

Ako to funguje

Cesta je o slobode a preto si ju najlepšie užiješ sám. Ak sa na svoj prvý cykloturistický zážitok sám nevieš odhodlať, ale ťa nebaví objavovať všetko, a učiť sa na vlastných chybách, i keď aj to má svoje čaro, môžem byť tvojím sprievodcom.

V rámci mojich možností ťa budem sprevádzať dobrodružstvom na bicykli. Získaš odo mňa know how, ktoré ti pomôže prekročiť úvodné obtiažnosti v začiatkoch. Pripravím ti plán a trasu na mieru, alebo podľa zvolenej obtiažnosti. Každý deň v rámci ranného briefu ti trasu vysvetlím, prejdeme si plán a pustíme sa do nového dobrodružstva a poznávania krajiny.

Karol a Helmut Turecko

V cene je okrem sprevádzania, tipov k výžive a tréningu, plánovanie a poradenstvo na ceste, ktoré pomôže dosiahnuť čo najlepší zážitok alebo prežiť. Cesta ti prinesie nielen cestovateľské zážitky, ale aj výbornú kondíciu a zdravie. Pred cestou ti poradím s potrebným vybavením na cestu, vízami, letenkami atď.

Cena za deň sprevádzania na osobu je 30 €. Pri väčšej skupine samozrejme menej. Ak si skusený a tvoja cesta sa kríži s mojou, vieš si všetko vybaviť sám, máš mapu, vybavenie a svoj plán a už odjazdených aspoň 7000 km na svojej ceste, stačí sa pridať budem sa tešiť na tvoju spoločnosť.

Obtiažnosť počas cesty si je možné vybrať z nasledovných možností.

Začiatočník

Minimálne je potrebné jazdiť občas na bicykli a chcieť cestovať. Dĺžka trasy je od 30 do 80 km na deň. Treba sa pripraviť, že to nebude na začiatku jednoduché a môže to bolieť. O to bude lepší výsledok a pocit na konci a ten je predsa najdôležitejší.

Cykloturista, športovec alebo cyklista

Venuješ sa aktívne športu, cyklistike alebo cykloturistike, ale potrebuješ spoločnosť, nejaké skúsenosti ti predsa len chýbajú, prípadne potrebuješ niekoho, kto ťa vyhecuje, tak sa pridaj. Priemerne sa ide od 60 do 170 km za deň a zameriavame sa občas na prekonávanie limitov a samých seba. Výsledkom sú skvelé zážitky, pocit a fit telo. Treba mať odjazdených aspoň 4000 km ročne.

Karol

Obtiažnosť, trasa a všetko bude závisieť odo mňa. Všetko je to veľké prekvapenie a výsledok bude ešte väčšie. Zažiješ všetky extrémy ktoré si vieš a možno ani nevieš predstaviť. Minimum je 7000 km na bicykli ročne a veľmi dobrý zdravotný stav.

Viac info na karol.voltemar@gmail.com.

Nezabúdaj, že žiješ len raz.

RunMyTrip

Okrem toho sa môžeš pridať na tripy organizované RunMyTrip. Z ponuky si môžes vybrať medzi netradičnými cestovateľskými podujatiami.

Cykloturistika pre všetkých

Rád by som všetkým priblížil čaro spoznávania krajiny a cestovania na bicykli, čo najviac ľuďom, tak aby sme si prešli tie známe a pekné miesta,  prefučali namáhavými stúpaniami, pozreli si krásy prírody spolu s ľudmi podobnej krvnej skupiny. Niekto sa sám možno neodváži, niekto nevie, kam by šiel a iní zase nemajú s kým.

Tu môžeš všetky tieto problémy hodiť za hlavu. Stačí sa len pridať na trasu podľa výberu. V balíku sa ťahá lepšie a bude viac srandy. Toto sú predpripravené etapy  a organizované podujatia počas cesty okolo sveta na bicykli.

Thajsko, Malajzia a Indonézia na bicykli 2015

Bratislava – Passau 2013

AlPské sedlá v Taliansku a Rakúsku 2013

Cykloturistika Čiera Hora 2013