Kategórie
Recenzie

Letné cyklistické nohavice a dres Bodyfit Sportful Pro

Myslím, že po roku je dobré zhodnotiť jednotlivé oblečenie a vybavenie, ktoré na ceste používam. Začnem recenziou na to, čo používam najviac a denne. Ide o letné cyklo nohavice a dres Sportful Bodyfit Pro s vlastnou potlačou cesty okolo svete v rámci môjho projektu World Bike Travel.

Cyklo dres Bodyfit Sportful Pro

Dres je pohodlný a normálne som ho používal aj predtým na jazdenie, keď som bol doma na Slovensku. Zadné vrecká sa zatiaľ za rok a niečo používanie neroztrhali, tak ako zvyknú pri dresoch nižšej kvality po dlhšom čase. Dres používam takmer denne a vo vreckách mám všetko čo potrebujem. Peňaženku, traťovky, toaleťák, hudbu a občas aj mobil.

Metariál je vzdušný a teda človeku sa nelepí na kožu a nie je hneď premočený od potu. Celkovo strih je docela príjemný a veľkosť S mi sedí dobre. Talianske veľkosti sú predsa len viac na telo, takže pri výbere veľkosti dresu je potrebné byť opatrný.

Dres je rozpínateľný. Ak je teplo, tak je to fajn. Treba rátať, ale s hmyzom, ktorý môže do dresu vletieť, čo nie vždy môže byť príjemné. Zips na drese ešte funguje, za čo môže asi to, že ide o YKK zips. Vrch cyklo dresov Bodyfit Pro môžem len odporučiť nielen na cesty, ale aj na cykloturistiku. Ešte mám niekoľko kusov potlačených dresov s logom proejktu World Bike Travel a ak by si mal záujem stačí napísať a pošlem.

Cyklo nohavice Bodyfit Sportful Pro

V podstate ide o klasické krátke cyklo nohavice ako set k dresu Bodyfit Pro. Majú dobrú vložku a strih. Vložka po dlhšom používaní, tak ako u ostatných cyklo nohavíc je slabšia. Mohla by byť dvojvrstvová, to by možno pomohlo, ale inak je veľmi pohodlná.

Nohavice na bike sú z pohodlnného materiálu a nesťahujú nohy. Pri dlhodobejšom sedení na bicykli nerežú. Neviem teraz či som schudol alebo materiál sa po roku nejako uvoľnil.

Odporúčam na tréning, cestovanie na bicykli alebo len občasné jednorázové dlhšie výlety, kde sa cyklistické nohavice s vložkou hodia a zadok ocení.