Kategórie
Recenzie

Ako sa obliecť na bicykel do chladného počasia

Na cestách na bicykli, výletoch po okolí alebo pri tréningu je dobré mať kvalitné oblečenie, ktoré nám tieto činnosti uľahčuje robiť za akéhokoľvek počasia alebo v rôznych obdobiach. Na ceste okolo sveta potrebujem mať takmer všetko, aj keď nie vždy to potrebujem. Mením nadmorskú výšky, ročné obdobia a pologule. Trasu som vyberal čo najviac v teplom počasí, no občas sa stane, že ma chytí obdobie dažďa alebo zrazu tlačím bicykel v snehu.

Kategórie
Recenzie

Stan Husky Extreme Sawaj

Za rok na ceste som spával rôzne. Často uprostred ničoho v prírode alebo len tak pri ceste v stane. Stan je skvelým spoločníkom do zlého počasia, nebezpečného prostredia  hlavne na cesty, či do hôr. Väčšinou nie je časovo efektívne rozkladať stan a tak hľadám, ak sa dá úkryt pod rôznymi prístreškami, kde sa dá vyspať len v spacáku na karimatke. Je to praktické, lebo stan ráno treba sušiť.

Kategórie
Recenzie

Cyklistické oblečenie na ceste okolo sveta

Množstvo doplnkov ako cyklistické oblečenie je na ceste okolo sveta na bicykli potrebných hlavne, kvôli rôznorodosti počasia a jeho výkyvom. Samozrejme oblečenie je hlavne o komforte. Čím je cesta dlhšia, tým treba kvalitnejšie cyklo oblečenie, aby aj niečo vydržalo. Cyklistické nohavice a cyklistický dres sú samozrejmosťou a dôležitou súčasťou cyklo oblečenia. Dres by mal byť vzdušný nech nie je veľmi prepotený počas jazdy. Cyklo nohavice majú vložku a preto je jazda dlhšie pohodlnejšia. Projekt zopár kúskami oblečenia a zľavami podporila firma Davorin zameriavajúca sa na predaj športového oblečenia, za čo jej chcem poďakovať.

Kategórie
Recenzie

Ultrabook Samsung NP900X3C recenzia

Na cestách používam notebook na mnoho účelov. Komunikácia, práca, spracovanie fotiek, dát, občas nejaké spracovanie obrázkov, videa alebo prezentácií. Na cestu som mohol zobrať starší notebook, ale pravdepodobne by nevydržal dlho. Nakoniec som si vybral z ponuky jeden z ľahších notebookov za rozumnú cenu. Ultrabook Samsung NP900X3C má niečo cez 1 kg. K tomu som si kúpil pevný obal, ktorý ho chráni pred nárazmi a tých je viac ako je potrebné.

Kategórie
Recenzie

Cyklistická helma Louis Garneau X-LITE

Cyklistická helma je niečo, čo väčšina cyklistov používa pravidelne pri väčšine jázd. O čo ide? Hlavne o bezpečnosť, aj keď pociť vždy nemusí byť naj. Preto je potrebné mať nielen kvalitnú, ale aj pohodlnú a ľahkú helmu. Ja používam na ceste okolo sveta helmu pre jazdu na bicykli X-LITE od Louis Garneau, ktorá presne tieto parametre spĺňa.

Kategórie
Recenzie

Letné cyklistické nohavice a dres Bodyfit Sportful Pro

Myslím, že po roku je dobré zhodnotiť jednotlivé oblečenie a vybavenie, ktoré na ceste používam. Začnem recenziou na to, čo používam najviac a denne. Ide o letné cyklo nohavice a dres Sportful Bodyfit Pro s vlastnou potlačou cesty okolo svete v rámci môjho projektu World Bike Travel.

Kategórie
Recenzie

Leatherman malý spoločník na cesty

Z názvu by som to asi nevedel o čo ide. Oceľové multifunkčné náradie Leatherman je nevyhnutným spoločníkom na ceste okolo sveta na bicykli. Pripevnený ho nosím na opasku v peknom koženom obale, tak aby bol poruke.