Kategórie
Recenzie

Cyklistické oblečenie na ceste okolo sveta

Množstvo doplnkov ako cyklistické oblečenie je na ceste okolo sveta na bicykli potrebných hlavne, kvôli rôznorodosti počasia a jeho výkyvom. Samozrejme oblečenie je hlavne o komforte. Čím je cesta dlhšia, tým treba kvalitnejšie cyklo oblečenie, aby aj niečo vydržalo. Cyklistické nohavice a cyklistický dres sú samozrejmosťou a dôležitou súčasťou cyklo oblečenia. Dres by mal byť vzdušný nech nie je veľmi prepotený počas jazdy. Cyklo nohavice majú vložku a preto je jazda dlhšie pohodlnejšia. Projekt zopár kúskami oblečenia a zľavami podporila firma Davorin zameriavajúca sa na predaj športového oblečenia, za čo jej chcem poďakovať.

Návleky

Cyklistické návleky na tretry sú skvelým doplnkom ak prší. Po chvíľke premoknú, lebo voa natečie väčšinou cez spodnú dieru, ale neprenikne jej zásadne toľko, ako keď žiadne nemám. Najväčšia výhoda je, ale úplne iná. Ak je chladno, tak chránia pred vetrom a chladom a to vie spraviť niekedy tú malú tenkú čiaru medzi tým, či budeme chorý alebo zdravý. Sportful návleky sú ľahké a aerodynamické. Cyklistické oblečenie na dlhšej ceste vyžaduje takéto doplnky ako návleky hlavne pri jazde v daždivom a chladnom počasí.

Šatka, náhubok, sieťka a niečo na krk

Na tieto tri miesta tiež je dobré niečo mať. Teda ak nepotrebujem zakryť hlavu rovno čiapkou, je dobré mať šatku, ktorá vytvára trošku tepla medzi hlavou a helmou. Dobrá je aj na odsávanie potu, ak steká do očí. Náhubok s otvormi na dýchanie je dobrý na jazdy v chladnom počasí alebo zime a chráni tvár pre opálením od mrazu. K čiapke od Sportful je z podobného materiálu aj náhubok. Pri cestách mi pribudlo nové vybavenie a to sieťka proti muchám. Ak jazdíte po svete, tak v niektorých častiach sveta je to veľmi užitočný doplnok k oblečeniu. Niečo na krk sa tiež oplatí, lebo často ten trpí kvôli studenému vetru alebo sa ľahko spáli.

Cyklo čiapka

Na hlavu počas chladných jázd používam Sportful Windstopper čiapku, ktorá dobre sedí na hlavne, neprepúšťa chladný vzduch a je ľahká. Tvar zakrýva tie miesta, ktoré potrebujem a hreje. Na noc je dobré mať, ak jazdíte v chladnejšom období rezervnú čiapku. Myslím, že by to malo byť vaším povinným doplnkom. Stačí si pozrieť vaše cyklo oblečenie, či tam nechýba.

Ponožky na bicykel

Ponožky na bicykel môžeme používať aj normálne. V čom sú cyklistické lepšie? Menej sa v nich potí noha. Lepšie sadí noha v cyklistickej topánke – tretre. Inak je v podstate jedno, aké ponožky máte. Je dobré mať na cestách niekoľko párov, letné, prípadné zimné na jazdu v chadnom počasí. Ak spávate pod holým nebom v spacáku alebo v stane, je dobré mať na noc vlnené ponožky. Používam letné ponožky Sportful Anakonda a na noc v spacáku ponožky Devold. Cyklistické oblečenie a cyklistické doplnky pre jazdu sú súčasťou vybavenia každého cyklistu nielen na cestách, ale aj pri tréningu. V prvom rade pri výbere cyklo oblečenia dbajte na kvalitu.