Kategórie
Recenzie

Ultrabook Samsung NP900X3C recenzia

Na cestách používam notebook na mnoho účelov. Komunikácia, práca, spracovanie fotiek, dát, občas nejaké spracovanie obrázkov, videa alebo prezentácií. Na cestu som mohol zobrať starší notebook, ale pravdepodobne by nevydržal dlho. Nakoniec som si vybral z ponuky jeden z ľahších notebookov za rozumnú cenu. Ultrabook Samsung NP900X3C má niečo cez 1 kg. K tomu som si kúpil pevný obal, ktorý ho chráni pred nárazmi a tých je viac ako je potrebné.

Telo notebooku je kovové a pevné a zatiaľ drží pokope. Klávesnica je podsvietená, čo má výhody hlavne ak píšete denník v stane a nemusíte zapínať čelovku. Obrazovka v rozmere 13.3″ nie je príliš malá, ani nezaberá veľa miesta v batožine. Rozlíšenie obrazovky je veľké 1600 x 900 px. Dokonca nie je problém pri pozeraní na obrazovku z boku.

Notebook má procesor Intel i7 a výborne na ňom bežia všetky aplikácie, ktoré používam. Pri práci so súbormi je to ešte lepšie, vďaka 256 GB SSD disku. Teda výkon aj pri práci s náročnejšími programami napríklad od Adobe problém nie je. Veľmi dôležitá na cestách je výdrž baterky. U tohoto ultrabooku je výborná. Závisí ako si nastavím výkon procesoru a jas obrazovky, ale v začiatkoch sa pri nižšom výkone prehupla životnosť batérie cez 6 hodín. Samozrejme v plnom výkone a po roku to už nie je toľko, ale stále je to dosť na niekoľko hodín práce mimo zástrčky, napríklad v stane.

Nevýhoda, ktorú som postrehol počas cesty je nedostatok USB portov. Ak mám zapojenú myš a disk, už nemôžem napríklad dobíjať navigáciu, ale to sa dá vyriešit rozbočkou na USB.