Kategórie
Recenzie

Stan Husky Extreme Sawaj

Za rok na ceste som spával rôzne. Často uprostred ničoho v prírode alebo len tak pri ceste v stane. Stan je skvelým spoločníkom do zlého počasia, nebezpečného prostredia  hlavne na cesty, či do hôr. Väčšinou nie je časovo efektívne rozkladať stan a tak hľadám, ak sa dá úkryt pod rôznymi prístreškami, kde sa dá vyspať len v spacáku na karimatke. Je to praktické, lebo stan ráno treba sušiť.

Stan používam, len vtedy ak sa inak nedá alebo si chcem dopriať trošku vyššieho komfortu. Dôvody sú jednoduché, ide dážď, môžu sa v okolí vyskytnúť jedovaté zvieratká, prípadne je na mieste nepríjemný hmyz. Stan občas zabezpečí väčší kľud, ako len tak spať pod širákom.

Na svojich cestách používam stan Husky Extreme Lite Sawaj, ktorý je veľmi skladný a ľahký. So svojou váho niečo cez 1 kg mi úplne vyhovuje a nepreťažuje mi zbytočne už aj tak dosť ťažkú batožinu. Tá moja aj s bicyklom, vodou a jedlom váži miestami cez 50 kg. Mierne sa mi už derie, ale ešte snáď niečo vydrží. Stan má praktický a rýhly spôsob ako ho rozložiť. A chcel by som poďakovať outdoor obchodu Outdoorkemp, ktorá ma vybavila outdoor vybavením na moje cesty.

Proti daždu pomáha vonkajší materiál stanu, ktorý má vodný stĺpec 5000 mm. Nie je to veľa, ale zatiaľ ma nevytopilo v štýle uprostred noci sa zobudím a plávam alebo ráno mám mláčky. Stan má okrem vnútorného veľkého priestoru pre dve osoby aj veľkú predsieň, do ktorej sa dá tiež nejaká batožina uložiť a ráno nebude od rosy. Stan má niekoľko otvorv na prúdenie vzduchu.

K stanu je aj set na lepenie dier, ale kedže som veľmi šikovný, tak mi to nejako odletelo po pár dňoch. Dal som buď veľmi málo lepidla alebo neviem. Stan Husky Extreme Lite Sawaj na dlhodobejšie cestovanie určite môžem odporučiť. Viac fotiek z cesty nájdeš na Facebook World Bike Travel.