Kategórie
Blog

Za dnešok, vďačíme minulosti a všetko čo nás naučila sa ráta

Naše činy, myšlienky z minulosti odzrkadľujú náš aktuálny stav. Všetko sa ráta a to čo urobíme dnes ovplyvňuje náš zajtrajšok. Každý deň je potrebné aspoň niečo urobiť pre našu budúcnosť. Po malých krokoch sa postupne všetko stáva realitou. Či už cielenými krokmi alebo rukou náhody.

Pred akýmkoľvek činom je myšlienka. Je základom všetkého. Ak na niečo nemyslíme a nepripúšťame si to, nikdy sa to nestane. Určuje akou cestou smerujeme a na akú cestu sa vydáme. Bez nej by to nešlo. Cieľ je dôležité mať, ale nakoniec sa môže zmeniť, čo vôbec nevadí.

To všetko, čo urobíme pre splnenie cieľa, čo sa naučíme a zažijeme. Aj keby sa nám ho nakoniec nepodarilo do bodky splniť budeme ďalej. Aké sú ciele projektu World Bike Travel?

Jeden z cieľov je to celý príbeh dotiahnuť do úspešného konca a prežiť. Ukázať, že aj veci, ktoré znejú šialene nie sú úplne nereálne. Zážitky, prierez kultúrami a spoločnosťou v jednotlivých krajinách, tvrdá drina, kontakt s prírodou, ľudia, nové vône a chute a všetko to, o čom cestovanie je.

Najväčšou výzvou bude prekonať množstvo cyklistických výziev, samotu, prežiť v nepoznaných končinách sveta. Poznanie je ďalší dôležitý cieľ, lebo chcem vedieť a spoznávať nepoznané. To sa najlepšie dá vo svete v neznámom a nepreskúmanom, kde sa môžem spoliehať iba na svoje inštinkty.

Mesačný svit v Austrálii
Počas kempovanie v Austrálskej buši svit mesiaca nad stromom.

Toto je približný plán cesty. Ak máš chuť sa pridať na ľubovoľnú časť cesty napíš alebo zavolaj. V ponuke sú aj etapy, ktoré sú organizované a zabezpečené podporou pre účastníkov, ktorí môžu zažiť krásu cykloturistiky na vlastnej koži. Tie budú pribúdať v sekcii Sieň slávy. Každý kto sa zúčastní sa dostane do poradia World Bike Travel, kde bude okrem mena aj počet km, výškových metrov a krajín.

Každý si bude môcť zakúpiť nejakú tú časť cesty ak bude chcieť podporiť symbolicky projekt alebo sa mu páči etapa. A kedy vyrážam? 1.5. z Devína sa odštartuje projekt. Chcel by som poďakovať každému, kto projektu v prípravnej fáze pomohol a dodal tú správnu energiu.