Kategórie
Blog

A je odštartované na bicykli, cestou i necestou, okolo sveta

Dnes začala prvá etapa tejto cesty okolo sveta na bicykli a aj nová etapa môjho života. Opúšťam veľa, ale verím, že všetko čo príde stojí za to a pomôže to všetkým, na ktorých mi záleží a zároveň sa začína niečo nové. Vyrazil som na cestu okolo sveta a už teraz viem, že to bude občas bolieť.

Aj o tom je cyklistika. Cyklista je musí tú bolesť trošku mať rád. Cestovanie na bicykli cestou i necestou je skvelá forma prepravy nielen okolo domu, doprava po meste, ale aj po svete. Aj to má ukázať tento projekt, ktorý som nazval World Bike Travel.

Verím, že tento projekt neprinesie veľa len mne, ale motivuje a inšpiruje ľudí k cestovaniu a ukáže svet inými očami. Dnes zopár ľudí prišlo na štart cesty na parkovisko v Devíne, kde sa moja niekoľko ročná cesta na bicykli. Všetkým vám ďakujem.

Tým čo mi popriali šťastie a dodali tak veľa pozitívnej energie. Dnes som prešiel do Kapuváru a smerujem aj s dvomi odvážlivcami do Passau. Ich účasť bude navždy zapísaná v poradí cesty, ktoré je zverejnené na webe. Capo a Jaro, to je môj tím! Jaro má zo sebou len spacák, takže to bude veľmi zaujímavé, lebo ja by som to bez karimatky nedal.

Karol štart Bratislava
Karol štart cesty okolo sveta na bicykli na Devíne.

Prvé prejdené kilometre spravím v okolitých krajinách a idem smerom do Švajčiarska. Odtiaľ sa plánujem stočiť na juh a následne východ smer Turecko, odkiaľ pôjdem cez Irán do strednej Ázie. Tam začína už naozajstné dobrodružstvo, keďže všetky dovtedy prejdené krajiny som už raz alebo viackrát navštívil na bicykli alebo bez.

Poďakovanie za podporu

Projekt má aj svoje cyklistické dresy značky Sportful v kvalite Bodyfit Pro s vlastnou potlačou, ktoré si je možné objednať u mňa cez údaje v sekcii kontakt. Ak chceš podporiť projekt alebo mať pekný dres na bicykel, stačí si jeden zakúpiť.

Prípadne je tu možnosť kúpiť si každý deň cesty. Držte palce a ešte raz ďakujem ľudom, ktorý projekt podporujú, pomáhajú realizovať, tvoriť a partnerom, ktorí projektu veľmi pomohli materiálnym zabezpečením a jednorázovou podporou pred cestou. Hlavne firmy a značky Bianchi, Sportful, Husky, Ortlieb a firmy Davorin, Azub.

Cestou i necestou do známeho neznáma

A teraz smerom do známej, neznámej Európy, kde budem objavovať miesta, kde som ešte nebol. Najdôležitejšia vo všetkom je myšlienka a najťažšie je rozhodnúť sa. Potom sú to už len jednoduché kroky k realizácii svojich myšlienok, či snov.

Pri takomto gigantickom cestovateľskom projekte je najdôležitejšia príprava fyzická, mentálna, ale aj príprava vhodných podmienok pre cestovanie. Teším sa na nové výzvy, zážitky a prejdené kilometre vo svete. Viac fotiek je možné nájsť na Facebook profile projektu, kde je možné sledovať celú cestu.

Rodinka na štarte cesty okolo sveta

Ján DraškovičNovináriSmer KapuvárNa bufete